Milujete handmade výrobky?

17.6.2019
Čo majú všetky handmade produkty spoločné?

Strojovo vyrábané produkty majú v súčasnosti veľmi dobrú kvalitu a mnohé z nich sú relatívne lacnejšie ako ručne vyrobené výrobky. Napriek tomu im však chýba kľúčová zložka, a tou je láska.

Handmade výrobky sú vnímané tak, že obsahujú a prenášajú "podstatu" alebo „celkové ja“ remeselníka, a to vo forme jeho lásky k produktu spôsobom, ktorý strojovo vyrábané produkty preukázať nemôžu. Zákazník vníma samotný handmade výrobok, akoby bol doslova naplnený láskou.

Z výskumov vyplýva, že väčšina ľudí pri výbere daru pre blízkeho človeka jednoznačne uprednostňujú handmade produkty.

Dôvodom sú štítky na výrobkoch, v znení ako napr. "vyrobené s láskou", prípadne boli sprevádzané grafikou v tvare srdca a inými vizuálnymi "milostnými" podnetmi.

Účastníci výskumu jasne uprednostňovali ručne vyrábané predmety pri nákupe pre milovanú osobu. Mnohí boli ochotní zaplatiť až o 17% viac za handmade výrobky. Spotrebitelia veria, že láska autora k ručne vyrobenému výrobku sa nejakým spôsobom prenesie na samotný výrobok. Tým pádom produkt obsahuje viac lásky. Faktom je, že je to tak aj vtedy, keď zákazník osobne nepoznal autora výrobku.

Zvýraznenie ručnej výroby, môže výrobok zatraktívniť, najmä vtedy, keď chcete milovanému človeku sprostredkovať lásku. Ako vnímate tieto fakty vy? Tiež sú vášmu srdcu blízke handmade výrobky?

Alebo patríte k samotným tvorcom handmade výrobkov? Ak ste odpovedali kladne, nestrácajte čas a zarábajte ešte dnes. Založte si u nás e-shop a ukážte, aký talent sa ukrýva vo vašich rukách. Nenechajte svoju šikovnosť a kreativitu zapadnúť prachom. Kto by predsa nechcel zarábať na svojich koníčkoch?