4 dôvody, prečo si kúpiť handmade výrobky

13.6.2019

Ručne vyrábané výrobky môžu ponúknuť vyššiu kvalitu a vyššiu prepracovanosť v detailoch, avšak kupujúcim môžu poskytnúť aj niektoré prekvapujúce vedľajšie výhody. Chcete vedieť, aké ďalšie skvelé výhody v sebe ukrýva tvorba handmade výrobkov? V nasledujúcich riadkoch vám ich prezradíme.

1. Ručne vyrábané výrobky sú ekologické
Práca vykonávaná ručne berie menej energie ako masová výrobná linka, čo ju robí ekologicky udržateľnejšou. To platí najmä v prípade, ak sa komerčný tovar vyrába v zahraničí a je potrebné ho prepraviť na veľmi dlhú vzdialenosť, aby sa dostal k spotrebiteľovi.

2. Výrobcovia vedia pretaviť vaše ideály do reality
Pri ručne vyrobenom tovare máte možnosť prispôsobiť svoj nákup vašim potrebám. Keďže svoje nápady konzultujete priamo s výrobcami handmade, tí sú otvorení pre vylepšovanie určitých aspektov produktu, aby výrobok presne vyhovoval vašim potrebám.

3. Sú cennejšie
Mnohé experimenty ukázali, že ľudia si cenia produkt viac, keď sú vedení k presvedčeniu, že obsahuje „ducha autenticity“. To znamená, že remeselné výrobky, či už ide o šperk alebo kus oblečenia, sú vnímané tak, že majú v spoločnosti vyššiu hodnotu.

4. Handmade výrobky „chutia“ lepšie
Ručne vyrábaný tovar je často nielen kvalitnejší, ale aj lepší. Pre ilustráciu príklad s kávou. Štúdia o káve zistila, že 47% respondentov uviedlo, že chutí lepšie, keď je pripravená ručne v porovnaní s iba 11%, ktorým neprekáža strojové vyrábanie nápojov.

Ako môžete vidieť, ručná práca je záležitosť ktorú vedia ľudia skutočne oceniť. Preto si vyhrňte rukávy a ukážte svoj talent.